X Image
X Image
X Image

Třešeň Burlat - nízká podnož GIZELA 6

+ Sklizeň: od poloviny června 
+ Velikost stromu: zákrsek
+ Velikost plodu: 6,5g až 7g

Třešeň Burlat je tmavá polochrubka která byla vyšlechtěna ve Francii. Plody Burlat jsou střední až větší velikosti srdcovitého tvaru. Dužina je středně tuhá až tužší. Chuť je navinulá a velice aromatická. Třešeň Burlat plodí velice bujně a pravidelně. Vhodné stanoviště pro strom je spíše suché s dostatkem slunečního svitu. Odrůda je vhodná k přímé konzumaci a také se skvělé hodí ke kompotování. Třešeň sloupovitá zakrslá je naroubovaná na podnoží Gisela 6 a má až o 50% menší vzrůst  než třesně na klasické podnoži. Výšku třešně si můžete upravit podlé své potřeby. Zákrsek je nejoblíbenější velikosti třešně. Třešně které nabízíme jsou prostokořené a jejich stáří je 1-3 roky. U sazenic třešní zaručujeme krásné a zdravé kořeny. UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v zahradnictví Karviná. Pokud máte o třešni zájem, prosím udělejte si objednávku přes náš eshop, a zadejte osobní vyzvednutí. Né vždy máme všechny odrůdy k dostání přímo v našem zahradnictví, a to z důvodu již předcházejících objednávek a nebo velkého zájmů naších zákazníku. Ihned jak bude Vaše objednávka připravena k vyzvednutí, budeme Vás informovat emailem. Objednávka bude připravena z 90% k vyzvednutí ihned. U některých odrůd nejpozději do tří pracovních dnů. Termíny prodeje jsou: od 5.3. do 1.6. a od 5.10 do 1.12. Děkujeme za pochopení a spolupráci. V případě nejasností, nás neváhejte kontaktovat.

Gizela 6 zákrsek.

Výsadba: Třešně sadíme na slunné místa nejlépe co nejvíce chráněné před větrem. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě špatné nebo velice těžké jílovité půdy bude rozměr 80x80x100. Do jámy vsypeme kvalitní zahradnický substrát s výším obsahem živin. Půda by měla mít optimální Ph mezi 6,2-6,7. Do půdy při výsadbě třešně vpravíme ideálně granulované hnojivo například NPK. Třešeň má také ráda dobře propustnou půdu kde se příliš dlouho nezadržuje voda. Po vysazení třešně důkladně zalijeme.

Termíny prodeje jsou: od 5.3. do 1.6. a od 5.10 do 1.12.

  • Dostupnost: PŘÍJEM OBJEDNÁVEK A PRODEJ ZAHÁJEN OD 6.10.2023 (PODZIMNÍ SEZÓNA) TERMÍN PRODEJE SE MŮŽE POSUNOUT Z DŮVODU NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.
  • Typ zboží: Třešeň
  • DPH: 15 %


Cena 285  Kč ( 247,83 Kč bez DPH )