X Image
X Image
X Image

Třešeň Buttnerova červená

+ Sklizeň: od poloviny srpna 
+ Velikost stromu: čtvrtkmen
+ Velikost plodu: 7,5g až 8g

Třešeň Buttnerova červená je stará německá odrůda třešně chrupky. Plody třešně jsou větší a mají srdcovitý tvar. Odrůda je cizosprašná a je odolná v květu i dřevě proti mrazu. Buttnerova červená se hodí do všech pěstitelských poloh pro pěstování třešní. Dužina má žlutou barvu a je velice šťavnatá a sladká. Slupka třešně má jasnou červenou barvu se žlutým pigmentem. Plody se hodí jak na přímou konzumaci tak k dalšímu zpracování. Třešeň je na podnoži čtvrtkmen tudíž dorůstá do výšky maximálně 3 - 5 metrů. Výšku třešně si můžete upravit podlé své potřeby. Čtvrtkmen je nejoblíbenější velikosti třešně. Třešně které nabízíme jsou prostokořené a jejich stáří je 2-3 roky. U sazenic třešní zaručujeme krásné a zdravé kořeny. UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v zahradnictví Karviná. Pokud máte o třešni zájem, prosím udělejte si objednávku přes náš eshop, a zadejte osobní vyzvednutí. Né vždy máme všechny odrůdy k dostání přímo v našem zahradnictví, a to z důvodu již předcházejících objednávek a nebo velkého zájmů naších zákazníku. Ihned jak bude Vaše objednávka připravena k vyzvednutí, budeme Vás informovat emailem. Objednávka bude připravena z 90% k vyzvednutí ihned. U některých odrůd nejpozději do tří pracovních dnů. Termíny prodeje jsou: od 5.3. do 1.6. a od 5.10 do 1.12. Děkujeme za pochopení a spolupráci. V případě nejasností, nás neváhejte kontaktovat.

Podnož: Colt.

Výsadba: Třešně sadíme na slunné místa nejlépe co nejvíce chráněné před větrem. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě špatné nebo velice těžké jílovité půdy bude rozměr 80x80x100. Do jámy vsypeme kvalitní zahradnický substrát s výším obsahem živin. Půda by měla mít optimální Ph mezi 6,2-6,7. Do půdy při výsadbě třešně vpravíme ideálně granulované hnojivo například NPK. Třešeň má také ráda dobře propustnou půdu kde se příliš dlouho nezadržuje voda. Po vysazení třešně důkladně zalijeme.

Termíny prodeje jsou: od 5.3. do 1.6. a od 5.10 do 1.12.

  • Dostupnost: PŘÍJEM OBJEDNÁVEK A PRODEJ ZAHÁJEN OD 6.10.2022 (PODZIMNÍ SEZÓNA) TERMÍN PRODEJE MŮŽE BÝT POSUNUT Z DŮVODU NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ !!!
  • Typ zboží: Třešeň
  • DPH: 21 %


Cena 160  Kč