X Image
X Image
X Image

Ořešák roubovaný Mars - vlašský polopapírák

+ Sklizeň: od poloviny září
+ Stáří stromku je 3 roky
+ Barva plodu: světle hnědá

Vlašský ořech Mars je velice kvalitní samosprašná odrůda, která velice dobře odolává nízkým teplotám a proto se hodí také do vyšších poloh. Po výsadbě ořešáku Mars je plodnost brzká, pravidelná a velká. Plody ořešáku jsou velké, široké s oválným tvarem. Jádro ořešáku Mars vyplňují celou skořápku, a velice dobře se vyloupává. Chuť jader je velice lahodná a příjemná. Sklízíme od 3. týdne v září. Ořešák polopapírák Mars je samosprašná odrůda, a proto nepotřebuje druhý strom ořešáku. Ořešák je roubován. Ořešáky které nabízíme jsou prostokořené a jejich stáří je 3-4 roky. U sazenic vlašských ořechů zaručujeme krásné a zdravé kořeny. UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v zahradnictví Karviná. Pokud máte o ořešák zájem, prosím udělejte si objednávku přes náš eshop, a zadejte osobní vyzvednutí. Né vždy máme všechny odrůdy k dostání přímo v našem zahradnictví, a to z důvodu již předcházejících objednávek a nebo velkého zájmů naších zákazníku. Ihned jak bude Vaše objednávka připravena k vyzvednutí, budeme Vás informovat emailem. Objednávka bude připravena z 90% k vyzvednutí ihned. U některých odrůd nejpozději do tří pracovních dnů. Termíny prodeje jsou: od 5.3. do 1.6. a od 5.10 do 1.12. Děkujeme za pochopení a spolupráci. V případě nejasností, nás neváhejte kontaktovat.

                                              

Návod na pěstování:

Ořešáky je vhodnější vysazovat na chráněná teplejší stanoviště. Dobře se jím daří ve středně těžké zemině s dostatkem vláhy. Ořešáky lze vysazovat jak na jaře, tak také na podzim. Pro výsadbu si připravíme jámu o velikosti 45x45cm s dobře prokypřenou půdou a obsahem humusu. Pokud se jedná o né moc kvalitní půdu do které chceme ořešák vysadit, tak zvolíme klasický zahradnický substrát a můžeme také přidat kompost. Ořechy začínají dříve plodit v nižších polohách, ale dají se také velice dobře pěstovat ve vyšších pěstitelských polohách. První dva roky po výsadbě ořechu je pravidelně zaléváme. Na podzim je vhodné přidat fosforečná a draselná hnojiva která rozdělíme do dvou dávek.  

Termíny prodeje jsou: od 5.3. do 1.6. a od 5.10 do 1.12.

  • Dostupnost: PŘÍJEM OBJEDNÁVEK A PRODEJ ZAHÁJEN OD 6.10.2022 (PODZIMNÍ SEZÓNA) TERMÍN PRODEJE MŮŽE BÝT POSUNUT Z DŮVODU NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ !!!
  • Typ zboží: Vlašský ořech
  • DPH: 21 %


Cena 260  Kč